Enbiya Suresi, 91, 93, 96-97 Ayetlerinin Tefsiri

Posted on Eylül 28, 2013

0


11193_720327511314784_501362193_n

Şeytandan Allah’a sığınırım. “(İffetini) Irzını koruyan (Meryem); biz ona kendi ruhumuzdan üfledik,” diyor Cenab-ı Allah, “onu ve çocuğunu insanlığa bir ayet kıldık.” (Enbiya Suresi / 91) Bir süs, bir güzellik örnek insan. Hz. İsa Mesih (a.s), örnek insan olarak yaratıldı. Ve Cenab-ı Allah, örnek bir insanı dünyaya gönderiyor. Adamlar muhatap dahi olmuyorlar. Hz. Meryem övgüyle anlatılması gereken örnek bir Müslüman hanımdır, hiç ağızlarına dahi almıyorlar.

Şeytandan Allah’a sığınırım. Onlar, işlerini kendi aralarında parça parça dağıttılar (dinlerinde bölünmeler yaptılar);” Mezheplere, itikatta bölümlere ayrıldılar. “..hepsi bize döneceklerdir.” (Enbiya Suresi / 93) Diyor Allah, “intikam alacağım” diyor. “Onlar, işlerini kendi aralarında parça parça dağıttılar (dinlerinde bölünmeler yaptılar); hepsi bize döneceklerdir.” Mezheplere, tarikatlara şuna buna ayrıldılar. “Her biri kendi gücüyle övünür” diyor Allah. “Her biri kendini üstün görür” diyor.

“Yecuc ve Mecuc (un sedleri) açıldığında, onlar her bir tepeden akın ederler;” (Enbiya Suresi / 96) “Gerçek olan va’d yaklaşmıştır,” (Enbiya Suresi / 97)

Ahir zamanda, yecüc ve mecüc zuhuru kıyamet alameti. Bakın, “Gerçek olan va’d yaklaşmıştır,”yecüc mecüc. Diyorlar ki: ‘Kıyamet alameti yoktur.’ Bakın, işte Allah diyor. Yecüc mecücü kıyamet alameti olarak söylüyor. Ne diyor: “Gerçek olan va’d yaklaşmıştır,” Önce yecüc mecüc çıkıyor, sonra olaylar. Şu anda da kan gövdeyi götürüyor dünyada. 

Reklamlar
Etiketlendi:
Posted in: Enbiya Suresi